Ev, işyeri, apartman, site ve binaların tamamında aslında belirli aralıklarla BİNA SAĞLAMLIK testi yaptırmak büyük bir önem teşkil ediyor.  Depremlerin yaşanmasını engellemek elbette mümkün değil, ama gerekli önlemleri alarak deprem sonrası yaşanabilecek maddi ve manevi kayıpların, önüne geçebilmek mümkündür. Deprem testi  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Firma ve bu testi yapmak için gerekli olan her türlü donanıma sahip olan kuruluşlar tarafından yapılmaktadır. Firmamız 6306 sayılı kanun Riskli Yapı Tespit lisan belgesine sahiptir.Firmamıza başvurmanız halinde keşif yapıp fiyat teklifimizi sunabiliriz. Firmamız Mühendis, Tekniker ve tecrübeli ekibiyle siz müşterilerimizin hizmetindedir. 

Apartmanınız, iş yerleriniz, fabrikalarınız ve her türlü binanızın için test yaptırabilirsiniz. Deprem tehlikesi yüksek olan bir ülkede yaşıyoruz ve önlemini almak bizim elimizde. Önceden tedbir alarak can ve mal güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

Bilgi Amaçlı veya İşyeri Açma Çalışma Ruhsatı, Binada Oturulabilir Kullanabilir İzni için Deprem Testi, Deprem Dayanıklılık Raporu Firmamız tarafından verilmektedir. Firmamız Okul, Hastahane , İş yeri, Apartman, Site, Üniversite, Tüm eğitim kurumları, Yurtlar, Sağlık yapıları, ,Fabrikalar, Tüm kamu binaların da, Her çeşit ve amaçla kullanılan yapıların hepsinde test yaptırmak için Firmamıza müracaat edebilirler.

Firmamız da hazırlanan Rapor Tüm resmi kurumlar da geçerlidir. Firmamız T.C. ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI TARAFINDAN LİSANSLI KURUMDUR.

Daha fazla detay ve Fiyat teklifimiz için firmamıza iletişime geçip detaylı bilgi alablirsiniz.

Deprem testi için binada ne gibi çalışmalar yapılır?

1- Binanın oturduğu zemin durumunu belirlemek için zemin etüdü hazırlanır.

2- Binanın mevcut durumu için bina rölevisi çizilir.

3- Zaman içinde depremlerden,  yapı malzemesinden, çevresel koşullar nedeni ile Binada oluşmuş Yapısal Hasarlar tespit edilir.

4- Binadan yeter sayıda karot ile beton numune alınarak numunelerin yapı laboratuvarında testleri yapılır; Bina beton dayanımı belirlenir.

5- Röntgen cihazı ile betonarme taşıyıcı elemanlardaki demirlerin çap, adet, aralıkları belirlenir.

6- Betonarme Taşıyıcı elamanların bazılarında sıyırma işlemi yapılarak demirlerdeki pasın buna bağlı taşıyıcı elamanlardaki zayıflamalar tespit edilir.

7- Bilgisayara’ da Binanın 3 boyutlu modeli tasarlanır. Binaya deprem yükleri etki edilerek bina deprem dayanıklılığı Belirlenir.

8- Binada yapılan tüm çalışmalar ve elde edilen veriler ışığında binanıza ait deprem testi raporu hazırla