-Binanızı Kentsel dönüşüme sokmak için veya bilgi amaçlı Riskli Yapı Tespiti Raporu almak için Firmamıza başvurabilirsiniz. Firmamız ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI LİSANSLI firmadır. Firmamıza başvuru yapmanız halinde yetkili uzmanlarımız binanızda gerekli inceleme ve testleri yapıp Rapor hazırlayıp size bilgi vermektedir. Hazırladığımız Rapor son Deprem yönetmeliğine göre hazırlanıp müşterilerimize sunulmaktadır. Hazırlamış olduğumuz Riskli Yapı Tespit Raporu ile binanız dayanıksız çıkması durumunda binanızı Kentsel dönüşüm kapsamın da yeniden yaptırabilir veya Depreme karşı binanız da güçlendirme yaptırabilirsiniz. Her iki durum için Firmamız uzmanları tarafından size bilgilendirme yapılır. Atılacak adımlar için firmamız uzmanları gerekli işlemleri yapıp mülk sahiplerini bilgilendirmektedir. Binasını Kentsel Dönüşüme sokmak isteyen mülk sahipleri Bakanlık yetkili firmalara tesp yaptırmalarını tavsiye ederiz. Firmamızın bütün izin ve belgeleri alınmış olup deneyimli uzman kadromuzla müşterilerimizin hizmetindeyiz

Hazırlamış olduğumuz Riskli Yapı Tespit Raporunu Tüm Resmi kurum, Bakanlıklar ve Belediyeler de kullanabilirsiniz. Firmamız bütün bu süreç de müşterilerimizin işlerini yapıp gerekli yerlere başvuru sürecini takip etmektedir. Bina sahiplerinin Güçlendirme yapmak istemeleri halinde gerekli proje hazırlanıp belediye tarafından onaylanıp güçlendirme konusun da müşterilerimize gerekli hizmetleri sunmaktadır. Firmamız Güçlendirme projesi için de müşterilerimize hizmet sunmaktadır. Gerekli proje hazırlanıp onaylatma sürecinde hizmet vermekteyiz.

                                        

                                            TEST İÇİN BİNANIZ DA YAPILAN TEKNİK ÇALIŞMALAR

1-) Binanızın Oturduğu Zemin durumunu belirlemek için Zemin Etüdü hazırlanır.

2-) Binanın mevcut durumu için BİNANIN RÖLEVESİ çizilir.

3-) Zaman için de binada oluşmuş Hasarları tespit etmek.

4-) Binanızdan yeterli sayıda Karot Beton numunesi alınıp Bu numunelerin Yapı Laboratuvarın da testlerinin yapılması

5-) Röntgen Cihazı ile Betonarme binanın taşıyıcı elemanlarında ki demirlerin çap, adet aralıkları belirlenir.

6-) Betonarme taşıyıcı elemanın bazıların da sıyırma işlemi yapılarak Demirlerdeki pas payı , etriye aralıkları belirlenir.

7-) Bilgisayar da Binanın 3 boyutlu modeli tasarlanır. Binaya Deprem yükleri etki edilerek Bina Deprem dayanıklılığı belirlenir.

😎 Binada yapılan bütün çalışmalar ve elde edilen veriler ışığın da Binanıza ait DEPREM TESTİ RAPORU hazırlanır.